A2 Sınıfı Sürücü Belgesi( Ehliyet)

 

A2 Ehliyet(Sürücü Belgesi);ne sahip olmak için en önemlisi kendi güvenliğinizi sağlamak için motosiklet eğitimini aldığınız yeri dikkatlice seçin. Unutmayın ki kullandığınız bir motorlu araç ve eğitiminiz ne kadar iyi olursa riskleri o derece azaltırsınız. Motosiklet standart eğitimini bitirdikten sonra dilerseniz ileri sürüş teknikleri ile kendinizi geliştirebilirsiniz.
Gelin hep beraber gösterelim; motosiklet kullanmanın farklı bir dünya olduğunu¦ Rüzgara karşı verilen en güzel savaş olduğunu¦ Bazen aykırılık, bazense düzene ayak uydurmak olduğunu¦ Ama en önemlisi bambaşka bir sevda olduğunu.

Şu an yürürlükte olan kanunlar gereği motosiklet kullanıcılarının sahip olması gereken (50cc. Ve üstü her motorlu araç için geçerli) A2 motosiklet sürücü belgesi gerekmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan motor teknik (teorik yazılı) ve direksiyon (pratik) sınavına girerek A2 motosiklet sınıfı sürücü belgesi sertifikanıza sahip olabilirsiniz.

A2 (Motosiklet) EHLİYETİ İÇİN GEREKLİ BELGELER

* Nüfus cüzdanı ve varsa ehliyet fotokopiniz. (Ön kayıt için yeterlidir)
* Diploma veya Öğrenci belgesi.
* 1 adet fotoğraf.
* Sürücü adayı Sağlık Raporu (Aile Hekiminiz Ücretsiz Vermektedir.)

Ön kayıt için gerekli olan nüfus cüzdanı ve ehliyet fotokopisinin okunaklı bir şekilde fakslanması veya tarafıma iletilmesi ile kurs kaydınız tamamlanmış olur. Diğer evrakların herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için 1 Hafta içerisinde  tamamlanıp teslim edilmesi gerekmektedir.

Daha önce başka sınıf sürücü belgesine sahip olan adaylar sadece direksiyon sınavına, Direk A2 (motosiklet) sürücü belgesi alacak adaylar ise trafik + ilk yardım + motor teknik yazılı sınavı ve direksiyon sınavlarına tabi tutulacaktır.